Brruti apo 16-vjeçari që po mahnit në Superligën e Kosovës

Futboll

Brruti apo 16-vjeçari që po mahnit në Superligën e Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 25 tetor 2020 Në ora: 21:39
Brruti apo 16-vjeçari që po mahnit në Superligën e Kosovës

Nuk ka më shumë se 16 vjet por është prej talenteve më të mëdhenj në futbollin e Kosovës. 

Ai është djaloshi nga Kaçaniku, që dje ka shënuar për Besën e Pejës, e cila barazoi me rezultat 1:1 me Feronikelin nga Drenasi, në takimin e javës së 8-të të Superligës së Kosovës. 

Brruti është i lumtur që ka shënuar gol dhe e motivon gjithnjë e më shumë.

Image

“Normal që me motivon shumë për me vazhduar me lojëra të mira dhe gola të tjerë”, tha Brruti për gazetën kombëtare “Bota sot”. 

Cilin futbollist e keni idhull? “Lionel Messin”, përgjigjet futbollisti i talentuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat