Michael Owen flet për Cavanin, beson se do të shënojë suksese të mëdha me Man United

Futboll

Michael Owen flet për Cavanin, beson se do të shënojë suksese të mëdha me Man United

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 10:06
Owen

Michael Owen ka dhënë disa komente për Edinson Cavanin.

Cavani bëri disa minuta me fanellën e Manchester United, në ndeshjen kundër Chelsea, ku ‘Djajtë e Kuq’ luajtën baras.

Pas ndeshjes, Michael Owen ka thënë se numri 7 i ri do të mund të ketë sukses në ‘Old Trafford’, duke vlerësuar se lëvizjet e Edi Cavani janë fantastike.

“Më pëlqejnë lëvizjet e këtij djali, ai është tipi im i sulmuesit”, ka thënë Owen

“Mendoj se ai do t’i frikësojë mbrojtësit. Përderisa United kanë presionin në kundërshtarin. Harkojnë. Ai është sulmues i zonës së rreptësisë që bën vrapime të mira”, ka shtuar anglezi.

Uruguaiani erdhi te Man United gjatë merkatos së kaluar dhe mori numrin 7, fanellë kjo që rëndon më shumë te lojtarët e United.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat