Pogba tërhiqet nga Kombëtarja e Francës?

Futboll

Pogba tërhiqet nga Kombëtarja e Francës?

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 12:01
Paul Pogba

Paul Pogba i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtare.

Ylli francez i futbollit, Paul Pogba, duket se i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtaren e Francës.

Ngjarjet e fundit që kanë tronditur Francën kanë shtyrë që edhe presidenti i Francës të ketë disa komente më të ashpra ndaj fesë islame.

Komentet e Macron duket se nuk i kanë pëlqyer Paul Pogba, i cili tashmë raportohet të ketë vendosur tërheqjen nga kombëtarja.

Lajmi ka qarkulluar nëpër mediet britanike dhe ato franceze, por nuk ka asgjë zyrtare sa i përket pensionimit të Pogba nga kombëtarja.

Mbetet të shihet nëse kjo do të zyrtarizohet ndërkohë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat