Isco shpërthen në kritika kundër Zidanit

Futboll

Isco shpërthen në kritika kundër Zidanit

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 15:25
Zidane dhe Isco

Isco e ka kritikuar ashpër trajnerin e vet në Real Madrid, Zinedine Zidane, duke e akuzuar atë se po e përjashton nga skuadra.

Isco e ka kritikuar trajnerin Zinedine Zidane, duke thëne se ai ndihet i izoluar nga francezi.

Mesfushori spanjoll, nuk luajti as edhe një minutë në dy ndeshjet e kaluara, atë kundër Barcelonës të shtunën dhe të mërkurën në Ligën e Kampionëve kundër Shakhtar Donetsk, raporton Gazeta Express.
“Kur ai më largon nga loja e bën këtë në minutën e 50-të apo në minutën e 60-të të ndeshjes, apo disa herë edhe në pjesën e parë, ndërsa në rast së dëshiron të më inkuadrojë ai e bën në minutën e 80-të”, u deklarua Isco.

Real Madridi tashmë janë të dytët në La Liga me 13 pikë, me vetëm një pikë pas Real Sociedadit, por me një ndeshje me pak të zhvilluar.

Pas humbjes kundër Shakhtar Donetskit, Reali do të udhëtojë për Borussia Monchengladbach të martën, ndërsa ndeshja e ardhshme në La Liga do të jetë të shtunën me 31 tetor në shtëpi kundër Huescas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat