​Mauro Icardi pritet të rikthehet në Serie-A, befasohet Interi

Futboll

​Mauro Icardi pritet të rikthehet në Serie-A, befasohet Interi

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 15:44
​Mauro Icardi

Milani e ka identifikuar sulmuesin e Paris-Saint-Germain, Mauro Icardi, si një objektiv transferimi, raporton gazeta “A Bola”.

“Rossonerët” e duan argjentinasin si partner ideal të Zlatan Ibrahimoviç për sezonin 2021/22.

Icardi e kompletoi transferimin e tij nga Interi tek Paris-Saint-Germain dhe kontrata e tij me klubin francez skadon në vitin 2024.

Nëse realizohet ky operacion, skuyadra e cila do të prekej më së shumti do të ishte Interi duke ditur rivalitetin e madh mes këtyre dy klubeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat