​Legjendja e Chelseat – Lampardit: Je shumë larg nivelit të Liverpoolit

Futboll

​Legjendja e Chelseat – Lampardit: Je shumë larg nivelit të Liverpoolit

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 16:49
Frank Lampard

Legjenda e Chelseat, Alan Hudson, ka hedhur dyshime serioze mbi aftësitë e trajnerit të Chelseat, Frank Lampard, për ta sjellur në “Stamford Bridge” trofeun e Premier Ligës.

“Chelsea ka siguruar shërbimet e disa prej lojtarëve me shumë kualitete, por duhet të pranojmë që janë ende shumë larg nivelit të Liverpoolit.”, tha fillimisht Hudson.

“Une kam shumë dyshime mbi aftësitë e Lampard në lidhje me taktikat e tij. Ata po pranojnë gola shumë lehtë. Mbrojtja nuk duket e organizuar si duhet dhe mesfusha jo e qartë në veprimet e saj.”, shtoi ai në fund.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat