Vonesat për viza rrezikojnë pjesmarrjen e KFF Mitrovica në Champions League

Futboll

Vonesat për viza rrezikojnë pjesmarrjen e KFF Mitrovica në Champions League

Më: 29 tetor 2020 Në ora: 17:24
Vonesat për viza rrezikojnë pjesmarrjen e KFF Mitrovica në Champions League

Vonesat për viza rrezikojnë pjesmarrjen e KFF Mitrovica në Champions League.

KFF Mitrovica e shqetësuar me vonesat për paisje me viza që po bëhen nga Ambasada Austriake në Shkup, po rrezikohet pjesmarrja në Champions League.

Klubi i futbollit Mitrovica (F), ju ka mbetur kohë deri të hënën për tu paisur me viza mirpo vonesat e paarsyshme nga Ambasada Austriake janë duke e rrezikuar seriozisht pjesmarrjen e vajzave mitrovicas në ligën e kampionëve këtë vit.

KFF Mitrovica, i ka kryer të gjitha obligimet me kohë dhe përmes FFK-së kanë aplikuar për viza mirpo me vonesat e Ambasadës Austriake kryesia dhe gjithë stafi tjetër janë të shqetësuar.

Deri me tani vetëm një pjesë e ekipit kanë aplikuar për viza ndërsa pjesa tjetër pritet nesër të aplikojnë, shkruan "Mitrosport".

Për një pjesë të skuadrës ka mundësi që të hënën të paisen me viza, ndërsa për pjesën tjetër nuk dihet sakt se kur, mirpo dita e fundit kur duhet që klubi të paiset me viza është dita e hëne pasiqe pikrisht të hënën në mbrëmje ose të martën në mëngjes klubi duhet të udhëtoj drejtë Austrisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat