Çmenduri apo jo, shënohet gol nga 56 metra kundër skuadrës së njohur!

Futboll

Çmenduri apo jo, shënohet gol nga 56 metra kundër skuadrës së njohur!

Nga: Kemajl Goca Më: 29 tetor 2020 Në ora: 21:58
Çmenduri apo jo, shënohet gol nga 56 metra kundër skuadrës së njohur!

Futbolli është sport që sjell emocione të pakufishme, sidomos edhe të papritura.

Omonia nga Qipro  kundër PSV-së në raundin e 2-të të Europa League.

Ekipi qipriot kaloi në epërsi (1:0) me golin e Jordi Gomez në minutën e 29-të. Shënohet gol spektakolar, me një goditje nga 56 metra! Çmenduri apo jo.

Arbitri fërshëlleu një faull dhe Gomez i nxituar menjëherë goditi topin që mashtroi portierin e ekipit holandez dhe përfundoi në rrjetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat