Kosova në telashe të mëdha, pa dy yje

Futboll

Kosova në telashe të mëdha, pa dy yje

Më: 5 nëntor 2020 Në ora: 18:00
Paçarada dhe Rashica

Kombëtarja e Kosovës nuk do të ketë në dispozicion për ndeshjet e muajit nëntor dy futbollistët Milot Rashicën dhe Leart Paçaradën. 

Klubet e tyre Werder Bremen dhe St. Pauli kanë vendosur të mos i lejojnë lojtarët e tyre të huaj të udhëtojnë për të luajtur me ekipet kombëtare.

Rritja alarmante e rasteve me koronavirus në mbarë botën i ka stepur shumë klube futbolli të mos lejojnë lojtarët e tyre të huaj t’u bashkohen ekipeve kombëtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat