Enrique: Nuk do të ishte e drejtë të kritikonim Ramos

Futboll

Enrique: Nuk do të ishte e drejtë të kritikonim Ramos

Më: 15 nëntor 2020 Në ora: 11:57
Enrique: Nuk do të ishte e drejtë të kritikonim Ramos

Sergio Ramos do të kujtojë paraqitjen e tij të 177 në fanellën spanjolle me dy penallti të humbura.

Në ndeshjen e Ligës së Kombeve, Jann Sommer i Zvicrës priti dy penallti të ekzekutuara nga mbrojtësi i Real Madrid. Ndeshja përfundoi 1:1 në fund.

Pas ndeshjes, Luis Enrique nuk donte të kritikonte kapitenin e tij.

“Nuk do të ishte e drejtë të kritikonim Ramos. Nëse do të kishte tre, katër ose më shumë penallti, ai do t’i kishte goditur të gjitha”. 

“Ne kemi një listë të goditësve, Ramos është i pari dhe ai do t’i godasë të gjithë derisa të jetë në fushë”, tha Enrique.

Nga rruga, deri në ndeshjen e djeshme, Ramos ishte në një seri prej 25 penalltish pa gabuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat