Kjo makinë e Xherdan Shaqirit, bëhet temë në Serbi! Ja çfarë shkruajnë 

Futboll

Kjo makinë e Xherdan Shaqirit, bëhet temë në Serbi! Ja çfarë shkruajnë 

Nga: Kemajl Goca Më: 20 nëntor 2020 Në ora: 19:47
Kjo makinë e Xherdan Shaqirit, bëhet temë në Serbi! Ja çfarë shkruajnë 

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, po e shqetëson Serbinë me këtë makinë të bukur!

Anëtari i Kombëtares së Zvicrës dhe i kampionit në fuqi të Anglisë, Liverpooli, para pak ditëve u pa me një makinë fantastike, saqë tani disa media serbe janë të shqetësuar, madje e quajnë Shaqir provokatori!  

“Provokator Shaqiri me një makinë të re. Lamborghini në një koleksion me vlerë më shumë se një milion euro”, është titulli i medias serbe “Kurir”, që njihet me shkarravinat e saj!

Image

“Futbollisti zviceran Xherdan Shaqiri është një koleksionist i shkëlqyeshëm i makinave luksoze, dhe gjithçka filloi kur ai u transferua në Bayern.

Mediat zvicerane shkruajnë se Shaqiri ka dy Rolls-Royce Rates në koleksionin e tij, bardhë e zi, dhe secila mbi 280 mijë euro, dhe se ai ka shpenzuar më shumë se 1.2 milion euro për makina deri më tani.

Ekziston edhe Bentley Continental (190 mijë euro), i cili zakonisht pëlqen të ngasë rreth Liverpoolit, Mercedes G-vagon, i cili është pak më i lirë (rreth 150 mijë), ndërsa ka edhe dy Volkswagens - Tuareg (56 mijë euro) dhe Arteon (45). Në ndërkohë, Shaqiri "nderoi" veten e tij me një Lamborghini tjetër.

Ai ka shkuar në grumbullimin e ekipit kombëtar me një Urus të zi,  me vlerë rreth 230 mijë euro”, shkruan mediumi serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat