​U mposht nga Mourinho, deklarohet Pep Guardiola

Futboll

​U mposht nga Mourinho, deklarohet Pep Guardiola

Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 21:29
Pep Guardiola

Tottenhami e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez, Premier League.

Vendasit realizuan nga një gol për secilën pjesë, ku së pari Son realizoi pas vetëm pesë minutave lojë dhe pastaj në minutën e 65’ Lo Celso e shënoi golin e dytë dhe njëherit rezultatin përfundimtar për fitoren e Tottenhamit.

Pas ndeshjes, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola u shpreh:

“So ishte një ndeshje me një skenar perfekt për ata. Ata u mbojtën shumë, gjuajtën vetëm dy here brenda portës dhe asgjë më shumë se kaq. Unë e di që ekipet e Mourinhos gjithmonë presin që ju të gaboni dhe pastaj t’iu bëjnë presion.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat