Paçarada: Maradona, 75000 vetë e përcollën stërvitjen e parë te Napoli

Futboll

Paçarada: Maradona, 75000 vetë e përcollën stërvitjen e parë te Napoli

Nga: K.Goca Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 11:25
Paçarada: Maradona, 75000 vetë e përcollën stërvitjen e parë te Napoli

Ish portieri i Gjeneratës së artë të klubit të futbollit Prishtina, Shukri Paraçada, që mbahet mend sikur sot kur debutoi në fanellën e skuadrës kryeqytetas në “Marakana” të Beogradit dhe ishte trim i ndeshjes kundër Cërvena Zvezdës pikërisht me 22 shkurt të vitit 1987.

Falë tij Prishtina nxori pikë (0:0) me Zvezdën në kuadër të javës së 18-të elitës së futbollit ish jugosllav.  

Paçarada është i pikëlluar me vdekjen e legjendës së futbollit botëror Diego Armando Maradona. 

Image

“Lojtar që të bëri me e dasht futbollin!
75000 vetë e përcollën stërvitjen e parë te Napoli. 

Vdiq ndër lojtarët më të mirë në botë ndoshta më i miri në Botë.
Pusho në paqë Legjendë.  R.I.P”, ka shkruar Çarada në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat