Zbulohen shifrat e marrëveshjes së shkëmbimit të Silva dhe Rebic

Futboll

Zbulohen shifrat e marrëveshjes së shkëmbimit të Silva dhe Rebic

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 18:04
Andre Silva dhe Ante Rebic

Bild ka zbuluar se Milani dhe Eintracht Frankfurt kanë rënë dakord se Andre Silva u vlerësua tre milionë euro dhe Ante Rebic pesë milionë euro kur dy sulmuesit shkëmbyen klubet.

Fiorentina po ndiqte transferimin nga afër, pasi ata mbajtën 50 për qind të shitjes së ardhshme për lojtarin kroat.

Gazeta gjermane Bild zbulon se skuadra e Bundesligës ka paguar tre milionë euro për sulmuesin portugez dhe thekson pazarin e marrëveshjes së tyre.

Silva, i cili shënoi 11 gola në 40 ndeshje për Milanin, ka qenë në formën më të mirë këtë vit dhe ka shënuar 13 gola në 18 ndeshje në ligë që kur futbolli rinisi në maj.

25-vjeçari portugez ka shënuar 22 gola në 46 ndeshje konkurruese për Frankfurtin deri më tani, duke përfshirë pesë në tetë ndeshje të Bundesligës këtë sezon.

Rebic shkoi në anën tjetër, pasi Milani ishte i etur të konfirmonte një marrëveshje të përhershme për 27-vjeçarin një vit më parë.

Rossonerët thuhet se paguan pesë milionë euro për Rebic, i cili shkëlqeu përkrah Zlatan Ibrahimovic në gjysmën e dytë të sezoni 2019/20 në Serie A.

Rebic ende nuk ka shënuar në pesë ndeshje të Serie A këtë sezon, por ka kontribuar me 12 gola në 37 ndeshje konkurruese për Rossonerët që nga bashkimi.

Fiorentina, e cila shiti Rebicin për dy milionë euro në korrik të vitit 2018, mori 2.5 milion euro të tjera pas shitjes së kroatit në Milano.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat