Plas skandali në Itali për Maradonën

Futboll

Plas skandali në Itali për Maradonën

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 18:56
Plas skandali në Itali për Maradonën

Në emisionin radiofonik të “La Zanzara” në “Radio 24” nga moderatori Xhuzepe Kruçani me moderatorin tjetër Dejvid Parencon, kanë plasur në ofendime për Maradonën ku Parenco deklaroi se nuk mund të qahet për një të varur nga droga:

“Ju më thatë shumë qartë jashtë kamerave se pse ngazëllohesh kaq shumë për vdekjen e një personi të vetëm ku mijëra njerëz vdesin çdo ditë. Dhe vetëm për një mbahet zi kombëtare.

E dini që Argjentina kishte tri ditë zi kombëtare, ai ishte një njeri i varur nga kokaina. Nuk mund të qash për një ‘kokainmen’.

Ti më the se nuk ishte një shembull.”, përfundon Xhuzepe Kruçani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat