​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Futboll

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Më: 29 nëntor 2020 Në ora: 17:51
Diego Maradona

Policia në Argjentinë ka kontrolluar shtëpinë dhe klinikën private të Leopoldo Luque, mjekut të legjendës së futbollit Diego Maradona i cili vdiq katër ditë më parë.

Ata po përpiqen të vërtetojnë nëse kishte neglizhencë në trajtimin e futbollistit apo jo.

Ish ylli, 60 vjeç, vdiq nga një sulm në zemër në shtëpinë e tij në Buenos Aires.

Vajzat e Maradonës thuhet se kanë kërkuar të dinë se çfarë mjekimi dhe trajtimi i’u bë babait të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat