Zhvillime të reja te Arsenali, Arteta pritet të zëvendësohet nga trajneri shumë i njohur

Futboll

Zhvillime të reja te Arsenali, Arteta pritet të zëvendësohet nga trajneri shumë i njohur

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 18:43
Arteta

Raportet në Angli po spekulojnë se Arsenali mund të shkarkojë Mikel Artetan për të sjellë në krye të skuadrës Massimiliano Allegrin.

Nuk është hera e parë që Allegri është lidhur me një lëvizje në Premier League, pasi ai gjithashtu është konsideruar prej kohësh si një opsion për Manchester Unitedin.

Arsenali ka humbur pesë nga 10 ndeshjet e tyre në Premier League deri më tani këtë sezon, duke e bërë atë fillimin e tyre më të keq të sezonit që nga viti 1981.

“The Sun” po tregon Allegrin si zëvendësuesin ideal në stolin e “Topçinjve”, pasi ai është një agjent i lirë pas pesë titujve radhazi të Serie A me Juventusin.

Ai gjithashtu fitoi Coppa Italia katër herë dhe arriti në finalen e Uefa Champions League dy herë me “Bianconerët”.

Para kësaj, Allegri fitoi Scudetton dhe Superkupën Italiane me Milanin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat