Ardian Kozniku dhe Shukri Paçarada, të pikëlluar me vdekjen e Sinanit

Futboll

Ardian Kozniku dhe Shukri Paçarada, të pikëlluar me vdekjen e Sinanit

Nga: K.G. Më: 4 dhjetor 2020 Në ora: 17:50
Ardian Kozniku dhe Shukri Paçarada, të pikëlluar me vdekjen e Sinanit

Sot është ditë e zezë, iku në botën tjetër legjenda e futbollit Shefqet Sinani. 

Ish futbollistët e Prishtinës, Ardian Kozniku dhe ish portieri i gjeneratës së artë, Shukri Paçarada, me dhimbje të thellë e kuptuan lajmin për vdekjen e Sinanit.    

“R.I.P.  Shefqet Sinani - pushofsh në paqe”, ka shkruar Kozniku, ish futbollist i kombëtares së Kroacisë, me të cilën fituan medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror në vitin 1998 në Francë. 

Paçarada ndjejnë dhimbje të madhe dhe i shpreh ngushëllime familjes së Sinanit, për humbjen e më të dashurit dhe komunitetit sportiv, që mbeten pa një emër të madh të sportit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat