Van Dijk me mesazh për tifozët e Liverpoolit

Futboll

Van Dijk me mesazh për tifozët e Liverpoolit

Më: 4 dhjetor 2020 Në ora: 22:08
Virgil van Dijk

Mbrojtësi i Liverpooliit, Virgil van Dijk, u lëndua para disa javësh në derbin e qytetit ndaj Everton.

Liverpooli fitoi një korner dhe holandezi shkoi në zonë për të goditur topin.

Pas vrapimit të 29 vjeçarit, doli nga porta portieri i Evertonit, Jordan Pickford, i cili me një ndërhyrje brutale në la të shtrirë mbrojtësin.

Më e quditshmja ishte se referi nuk e përjashtoi Pickford, por Van Dijk doli nga fusha me dhimbje.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 1-1, ku pati polemika për referin dhe sistemin VAR, pasi i anuloi një gol në dukje të rregullt Liverpoolit.

Pas gati 2 muajsh, Van Dijk ka dhënë një mesazh për tifozët në llogarinë e tij në Instagram ku shkroi: ‘Duke punuar më shumë se kurrë’.

Postimin mund ta shihni më poshtë.

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat