Dortmundi barazon në Frankfurt

Futboll

Dortmundi barazon në Frankfurt

Nga: K.G. Më: 5 dhjetor 2020 Në ora: 17:19
Dortmundi barazon në Frankfurt

Skuadra e Dortmundit kthehet me një pikë, duke barazuar me rezultat 1:1 me Eintracht-in, në kuadër të javës së 10-të të Bundesliga I.

Për Eintracht-in ka shënuar futbollisti Kamada në minutën e 9-të dhe për Dortmundin Reyna në minutën e 56-të.  

Dortmundi qe dy ndeshje nuk fiton, së pari mposhtet nga Koln me 1:2 dhe sot barazon 1:1 me Eintracht-in. 

Pas javës së 10-të, Dortmundi renditet në pozitën e 3-të me 19 pikë, ndërsa Eintracht është në pozitën e 8-të me 13 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat