Llapi fundos Besën! Llapjanëve iu anulohet një gol i pastër

Nga: Kemajl Goca Më: 6 dhjetor 2020 Në ora: 13:52

Besa nga Peja assesi të këndellet dhe fundoset gjithnjë e më shumë në elitën e futbollit të Kosovës.
Llapi ka shënuar fitore të madhe me rezultat 2:0 ndaj Besës, në kuadër të javës së 16-të.

Për dhjetë minutat e parë, llapjanët shënuan dy herë dhe kjo edhe rezultoi edhe me fitoren domethënëse!

Në minutën e tretë Valmir Veliu shënon, ndërsa Engjell Hoti vulos fitoren me 2:0 në minutën e 10-të.

Duhet theksuar se në minutën e 54-të, Arbnor Ramadani shënon gol por çuditërisht ky gol nuk u pranua edhe pse e kishte kaluar vijën fatale, por për gjyqtarin jo! Llapi i anulohet një gol i pastër.

Kryetrajneri Tahir Batatina është shumë i lumtur për këtë fitore dhe synojnë që sa më shpejt të ikin nga zona e rrezikut.

Llapi renditet në vend të nëntë me 14 pikë, ndërsa Besa në fund (i dhjeti) me 6 sosh.