Messi barazon rekordin e Peles

Futboll

Messi barazon rekordin e Peles

Më: 19 dhjetor 2020 Në ora: 17:39
Messi barazon rekordin e Peles

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, ka arritur një rekord të pabesueshëm në nivelin e klubit.

Lionel Messi, me golin e tij ndaj Valencias ka barazuar rekordin me legjendën braziliane Pele.

Pele kishte regjistruar 643 gola për Santos, pikërisht me golin e fundit, Messi regjistroi 643 gola për Barcelonën.

Ky është rekord për lojtarin që ka shënuar më së shumti për një klub, dhe Messi si duket do ta kapërcejë legjendën braziliane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat