Dembele shërohet nga lëndimi, rikthehet në stërvitje

Futboll

Dembele shërohet nga lëndimi, rikthehet në stërvitje

Më: 20 dhjetor 2020 Në ora: 23:26
Ousmane Dembele

Sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele është rikthyer në stërvitjen të plotë këtë javë.

Francezi është duke vazhduar me lëndimet afatgjatë, që kanë shkaktuar të humb plotë 84 ndeshje.

Lëndimi i fundit ishte ndaj Cadizit në muajin e kaluar.

Sipas Marca, Dembele është rikthyer në stërvitje dhe mund t’i bashkohet skuadrës në ndeshjet e javëve të ardhshme.

Ai do mungojë më shumë mundësi ndaj Real Valladolid, por mund të rikthehet në vikend ndaj Eibarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat