Rinovimi i kontratës së Gattusos

Futboll

Rinovimi i kontratës së Gattusos

Më: 26 dhjetor 2020 Në ora: 17:16
Rinovimi i kontratës së Gattusos

Rino Gattuso dhe presidenti Aurelio Delaurenttis edhe nuk e kanë hedhur të zezën mbi të bardhe për vijimin e bashkëpunimit, por mungesa e deritanishme e firmës nuk lidhet me rezultatet jo të mira në disa ndeshje të fundit.

Besimi dhe gatishmëria e palëve për të përfunduar marrëveshjen mbeten të palëkundur. Rinovimi do të zgjasë qëndrimin e Gattuso deri në vitin 2023 dhe paga e tij do të rritet në 2 milionë euro në sezon.

Vonesa në nënshkrim e kontratës, që gjithsesi do të ndodhë në çdo rast, ka të bëjë me detajet në lidhje me të drejtat e imazhit, bonuset dhe stafin teknik.

Kjo është arsyeja pse avokatët e Gattusos ua kthyen mbrapsht avokatëve të presidentit draftin e kontratës. Megjithatë janë vetëm detaje që nuk e ndryshojnë vullnetin e ndërsjellë për të vazhduar së bashku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat