Liverpooli zhgënjen me barazim

Futboll

Liverpooli zhgënjen me barazim

Nga: Kemajl Goca Më: 27 dhjetor 2020 Në ora: 19:20
Liverpooli zhgënjen me barazim

Liverpooli, lider i Premier Leagues, zhgënjen me barazim me rezultat 1:1 ndaj West Bromwich-it, në takimin që u luajt në stadiumin “Anfield”.

Në minutën e 12-të, futbollisti Sadio Mane kaloi në epërsi kampionin e Anglisë dhe dukej se gjithçka do të iu shkonte lehtë në vazhdim të sfidës, por nuk ndodhi ashtu.

Skuadra e West Bromwich iu doli dardhë me bisht, kur në minutën e 82-të, Semi Ajayi barazon rezultatin.

Liverpooli udhëheq renditjen me 32 pikë, ka tri më shumë se rivali i qytetit Everton, ndërsa West Bromwich zë vendin e 19-të me 8 pikë të mbledhura.

Futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaqiri, qëndrojë në bankë dhe nuk iu dha asnjë minutë hapësirë nga trajneri Jurgen Klopp.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat