Dybala mund ta lërë Juventusin vetëm me një kusht

Futboll

Dybala mund ta lërë Juventusin vetëm me një kusht

Më: 3 janar 2021 Në ora: 12:36
Dybala mund ta lërë Juventusin vetëm me një kusht

Futbollisti i Juventus, Paolo Dybala, mund të largohet nga "Bianconerët" nëse nuk përmbushen kërkesat e tij.

Sipas "Tuttosport", Juventus së shpejti do të bëjë një ofertë të re për rinovimin e kontratës me Paulo Dybala, i cili mund të largohet nga klubi nëse ai nuk nënshkruan një marrëveshje të re para fundit të sezonit.

Marrëveshja prej 7 milionë eurosh e Dybala në vit skadon në qershor 2022 dhe sipas artikullit, "Bianconerët" nuk do të ndryshojnë ofertën e tyre të rinovimit të kontratës.

Siç raportoi "FootballItalia" në dhjetor, klubi kishte vendosur një marrëveshje të re prëj 10 milionë euro në tavolinë verën e kaluar, por argjentinasi refuzoi ofertën pasi kërkonte më shumë.

Juventusi mund të shtojë vetëm një bonus prej 2 milion eurosh në ofertën e tyre të re për ish-yllin e Palermos i cili do të bëhej fituesi i dytë më i lartë në klub së bashku me Matthijs de Ligt dhe Cristiano Ronaldo.

Drejtori sportiv i Juve, Fabio Paratici do të takohet së shpejti me agjentin e Dybala, Jorge Antun dhe sipas artikullit, “La Joya” mund të largohet nga Torino nëse ai nuk nënshkruan një rinovim të kontratës me klubin para fundit të sezonit.

Dybala u bashkua me Juventusin nga Palermo për 40 milionë euro në vitin 2015. Ai ka 97 gola në 240 paraqitje me gjigantët e Serie A.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat