Ky është vendimi për shtyerjen ose jo të ndeshjes kundër Chelsea

Futboll

Ky është vendimi për shtyerjen ose jo të ndeshjes kundër Chelsea

Më: 3 janar 2021 Në ora: 14:45
Ky është vendimi për shtyerjen ose jo të ndeshjes kundër Chelsea

Manchester City ka raportuar se në klub janë edhe dy raste të tjera pozitive me koronavirus.

Sipas njoftimit të “qytetarëve” pjesë e listës së futbollistëve të infektuar tek kjo skuadër i është shtuar edhe mbrojtësi, Eric Garcia teksa i infektuari i dytë është një pjestar i stafit të skuadrës.

Të infektuar deri më tani tek ekipi i Guardiolës janë lajmëruar: Ederson, Jesus, Walker, Doyle dhe Cancelo, teksa Garcia bëhet i gjashti futbollist që detyrohet të futet në izolim.

Raportimi i këtyre rasteve është bërë vetëm tre orë para takimit derbi në mes, Manchester Cityt dhe Chelseat.

Sipas Simon Bakowskit të Manchester Evening News, megjithatë ndeshja e sotme nuk rrezikon të shtyhet dhe do luhet në orar të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat