Pirlo ka dyshimet e fundit mbi formacionin!

Futboll

Pirlo ka dyshimet e fundit mbi formacionin!

Më: 6 janar 2021 Në ora: 15:17
Pirlo ka dyshimet e fundit mbi formacionin!

Juventusi ka mbërritur sot në mëngjes vonë në Milano, i nisur me autobus nga Torino, pasi kanë marrë rezultatet e tamponëve të kryer në mbrëmjen e të martës.

Mungesat e zyrtarizuara të Andrea Pirlos janë Morata (i dëmtuar), Alex Sandro dhe Cuadrado, që të dy rezultuan me Covid-19.

Për ndeshjen e sotme, bardhezinjtë do të zbresin në fushë me skemën 4-4-2: Szczesny do të jetë në portë.

Në hapësirën e mbrojtjes, Demiral do të veprojë në të djathtë, ndërsa qendra do të jetë Bonucci-De Ligt me Danilo në të majtë.

Për momentin, turku i Juventusit është favoriti për të zëvendësuar Cuadrado.

Në mesfushë ka më shumë dyshime pasi Bentancur dhe Rabiot janë në një balotazh me Arthur dhe McKennie.

Sidoqoftë, në krahë duhet të jenë Chiesa dhe Ramsey. Në sulm, hapësirë ​​për Cristiano Ronaldo dhe Dybala.

Juventus (4-4-2): Szczesny; Demiral, Bonucci, De Ligt, Danilo; Chiesa, Bentancur, Rabiot, Ramsey; Cristiano Ronaldo, Dybala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat