​Barça synon finalen e kupës ndaj Sociedadit pa Messin, formacionet zyrtare

Futboll

​Barça synon finalen e kupës ndaj Sociedadit pa Messin, formacionet zyrtare

Më: 13 janar 2021 Në ora: 20:01
Lionel Messi

Real Sociedadi do ta pres sonte Barcelonën në ndeshjen e gjysmëfinales së Kupës së Spanjës e cila starton nga ora 21:00.

Të dy skuadrat janë duke kaluar nëpër një formë të mirë të rezultateve në La Liga këtë edicion dhe po ashtu kërkojnë të kalojnë në finale të këtij kompeticioni.

Fituesi nga takimi i sotëm do të ballafaqohet në finale me fituesin e ndeshjes Real Madrid – Ahtletic Bilbao e cila zhvillohet nesër me fillim nga ora 21:00.

Këto janë formacionet zyrtare:

Real Sociedad: Remiro, Zubeldia, Portu, Merino, Oyarzabal, Guridi, Guevara, Gorosabel, Isak, Monreal, Le Normand

Barcelona: Ter Stegen, Araujo, Sergio, Griezmann, Braithwaite, Dembele, Lengle, Pedri, Alba, De Jong, Mingueza

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat