Pesë gola dhe dy përmbysje

Futboll

Pesë gola dhe dy përmbysje

Më: 16 janar 2021 Në ora: 18:59
Pesë gola dhe dy përmbysje

WBA ka fituar një ndeshje të çmendur kundër Wolves në javën e 19-të të Premier League.

Miqtë kanë marrë tri pikët pasi kanë mundur 3:2 në transfertë Ujqit.

Një sukses që ka ardhur me përmbysje pas përmbysjes së Wolves.

Pereira (8′, pen.) ka kaluar në avantazh miqtë, me vendasit që janë kundërpërgjigjur me dy gola të shpejtë në fundin e pjesës së parë të shënuar nga Silva (38′) dhe Boly (43′).

Pjesa e dytë ka filluar me dy gola të tjerë të shpejtë, të shënuar nga Ajayi (52′) dhe përsëri Pereira (56′, pen) për WBA-në.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat