Avdyli shënon, disa shqiptarë luajtën kundër skuadrës së madhe zvicerane

Futboll

Avdyli shënon, disa shqiptarë luajtën kundër skuadrës së madhe zvicerane

Nga: K.Goca Më: 16 janar 2021 Në ora: 19:26
Avdyli shënon, disa shqiptarë luajtën kundër skuadrës së madhe zvicerane

Futbollisti nga Kosova, Milot Avdyli, ka shënuar për Aarau-n, në miqësoren që e humbën me rezultat 3:2 nga skuadra e madhe zvicerane Young Boys.

 Avdyli realizon në minutën e 73-të, duke e ngushtuar humbjen. Disa shqiptarë u paraqitën kundër Young Boys.

BSC Young Boys – FC Aarau 3:2 (3:0)

Shënues: Sulejmani (11’), Mambimbi (30’), Siebatcheu (39’) – Zverotiç (49’) dhe Avdyli (72’).

Young Boys: Faivre; Hefti, Bürgy, Crnovrsanin (46. Geiger, 81. Amenda), Lefort; Lauper (69. Shkëlqim Vladi); Ris (69. Fosso), Aebischer, Sulejmani (81. De Donno); Siebatcheu, Mambimbi (81. Rossier).

Aarau: Enzler; Zverotic (60. Giger), Binjamin Hasani (81. Suter), Bergsma, Lujic (60. Mijatoviq); Schwegler (81. Senyurt), Hammerich (60. Jäckle); Aratore (72. Milot Avdyli), Mishiq (72. Ersan Hajdari), Donat Rrudhani (46. Liridon Balaj); Stojilkoviq (46. Spadanuda).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat