PSG vuan kundër Angers por fiton, merr kreun e Ligue 1

Futboll

PSG vuan kundër Angers por fiton, merr kreun e Ligue 1

Më: 16 janar 2021 Në ora: 22:58
Foto Ilustrim

Paris Saint Germain ka fituar me rezultat 0-1 kundër Angers duke marrë kreun e tabelës në Ligue 1. Një fitore e madhe kjo e skuadrës se PSG, e cila nuk ka pasur rezultate për t’u lavdëruar deri tani në Francë

Paris Saint-Germain ka fituar me rezultat 0-1 kundër Angers, të cilët luajtën mirë deri në 20 minutat e fundit, kur edhe pësuan gol.

Pjesa parë edhe pse u dominua nga PSG nuk kishte ndonjë rast nga i cili ata do të mund të rrezikonin.

Edhe në pjesën e dytë, loja e PSG nuk ishte në nivelin e pritur.

Megjithatë, ata do të shënonin me anë të mbrojtësit Kurzawa në minutën e 70-të te ndeshjes, duke thyer kështu mbrojtjen fanatike të Angers, të cilët pas goli patën disa tentime të mira drejt portës së kampionëve të Francës.

Pas fitores, PSG ngritët në vendin e parë dhe ka 42 pikë derisa Angers mbetet në vendin e shtatë me 30 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat