Magjik Insigne, çfarë goli i bukur nga Napoli

Futboll

Magjik Insigne, çfarë goli i bukur nga Napoli

Më: 17 janar 2021 Në ora: 13:19
Insigne

Skuadra e Napolit ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Fiorentinas.

Golin e tretë në këtë duel për skuadrën e Napolit e ka shënuar sulmuesi Hirving Lozano, por merita i takon sulmuesin anësor, Lorenzo Insigne.

Insigne ka bërë magji me topin, duke hutuar pothuajse çdo kundërshtarë që i doli përpara dhe më pas asistoi për Lozanon, i cili s’e kishte vështirë ta çonte topin në rrjetë.

Rezultati aktual i takimit është 4-0.

Ja goli:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat