Besnik Ferati me ekip të ri

Futboll

Besnik Ferati me ekip të ri

Nga: K.G. Më: 19 janar 2021 Në ora: 17:43
Besnik Ferati me ekip të ri

Ish futbollisti i Shkëndijes nga Tetova, i Partizanit nga Tirana, Besnik Ferati, edhe zyrtarisht me klub të ri. 

Ai firmos me klubin nga Maqedonia e Veriut, Akademia Pandev.

“Anëtari i ekipit përfaqësues të të rinjve të Maqedonisë, i cili ka paraqitje pothuajse për të gjitha ekipet e të rinjve, udhëton me ekipin e Akademia Pandev në përgatitjet në Antalia dhe atje ai do të provojë veten.

Ferati është surpriza e përgatitur nga menaxhmenti i Akademia Pandev në këtë periudhë tranzitore, duke pasur parasysh faktin se emrat e tjerë u përmendën si përforcime në mesfushë.

Sidoqoftë, drejtuesit e skuadrës nga Strumica vendosën për Feratin dhe mbi të gjitha cilësinë, sepse Ferati tashmë ka një përvojë solide ndërkombëtare dhe kombëtare”, shkruan “sportmedia”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat