Skuqet derbi i kryeqytetit

Futboll

Skuqet derbi i kryeqytetit

Më: 21 janar 2021 Në ora: 19:54
Skuqet derbi i kryeqytetit

Skuqet derbi i kryeqytetit, kartonë të çuditshëm nga Jorgji!

Tirana dhe Partizani luajtën ndeshjen më të rëndësishme të javës mes tyre.

Bardheblutë dhe të kuqtë kanë mbetur me 10 lojtarë, pasi Enea Jorgji i tregoi Bardhit dhe Bathës kartonë.

I pari ishte sulmuesi i Partizanit që mori një karton të dytë të verdhë në dyluftimin me portierin Bekaj.

Një vendim i nxituar i Jorgjit, pasi duket qartë se kontakti është minal, po gjyqtari e dërgoi drejt dhomave të zhveshjes në minutën e 51′.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat