Atalanta-Lazio, çerekfinalja më e nxehtë në Itali

Futboll

Atalanta-Lazio, çerekfinalja më e nxehtë në Itali

Më: 22 janar 2021 Në ora: 11:34
Atalanta-Lazio, çerekfinalja më e nxehtë në Itali

Lazio ishte skuadra e fundit që preu biletën për në çerekfinale të Kupës së Italisë. Me kuadrin e plotësuar, tashmë janë caktuar edhe oraret e ndeshjeve të radhës, që do të zhvillohen në tri ditëm nga 26 deri 28 janar.

Vallen e çerekfinaleve e hap derbi i Milanos mes interit dhe Milanit me 26 janar, më pas i takon Lazios të sfidojë në transfertë Atalantën e Gasperinit ditën pasuese, para se të zhvillohet Juventus-SPAL.

Çerekfinalja e fundit do të diskutohet mes Napolit dhe Spezias.

Çerekfinalet:

E martë, 26 janar

Inter-Milan    (20:45)

E mërkurë, 27 janar

Atalanta-Lazio      (17:45)

Juventus-Spal       (20:45)

E enjte, 28 janar

Napoli-Spezia        (21:00).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat