Real Madrid u eliminua nga Copa del Rey, mirëpo vëmendjen e mori një veprim i skuadrës madriliene

Futboll

Real Madrid u eliminua nga Copa del Rey, mirëpo vëmendjen e mori një veprim i skuadrës madriliene

Më: 22 janar 2021 Në ora: 15:08
Foto Ilustrim

Real Madrid kishte pyetur lojtarët e Alcoyano para ndeshjes se cilat fanella të Real Madridit dëshironin.

Kjo ndodhi sepse si shkak i protokolleve mbi COVID-19, tani nuk lejohet që në ndeshje të ketë shkëmbim të fanellave.

Alcoyano ka arritur që të eliminojë Real Madridin nga gara e Copa del Rey, duke i mposhtur ata me rezultat 2-1 pas vazhdimeve.

Los Blancos, i ka dërguar  fanellat e tyre klubit të Alcoyanos dhe këta të fundit kanë bërë një fotografi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat