Arrin në Milano ylli i Chelseat, pritet zyrtarizimi i tij

Futboll

Arrin në Milano ylli i Chelseat, pritet zyrtarizimi i tij

Më: 22 janar 2021 Në ora: 16:16
Fikayo Tomori

Fikayo Tomori ka arritur në Aeroportin e Milanos ku pritet të bëjë testet mjekësore dhe më pas të zyrtarizohet si transferimi më i ri në klub.

Tomori ka arritur në Milano, për të kompletuar transferimin e tij tek “Rossonerët”.

Trasferimi i tij u bë në formë huazimi deri në qershor me mundësi blerje për një shifër rreth 25 milionë euro.

Tomori do të jetë transferimi i dytë i Milanit pas Mario Mandzukic, i cili u transferua më parë gjatë javës si transferim i ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat