Rexhepi huazohet te Skënderbeu

Futboll

Rexhepi huazohet te Skënderbeu

Më: 22 janar 2021 Në ora: 16:39
Rexhepi huazohet te Skënderbeu

Shkëndija komunikon marrëveshjen me Skënderbeun e Korçës për huazimin e portierit Bekim Rexhepi. Kështu, “gardiani” kuqezi kalon në Shqipëri për gjashtë muajt e ardhshëm, formulë e njëjtë që dy klubet ndoqën edhe me rastin e mbrojtësit Leart Sadriu. Më herët klubi vendosi huazim gjashtë muaj edhe për Arlind Alitin, që kaloi te Renova.

Boshllëku i krijuar nga huazimin e Rexhepit, plotësohet me angazhimin e portierit tetovar Ferat Ramani.

25 vjeçari vjen të kuqezinjtë pas dy sezoneve shumë pozitive si portier i parë te Gostivari në Ligën e Dytë. Bashkë me të rinjtë Nijas Bexheti dhe Astrit Amzai do të jenë alternativë të Kostadin Zahovit.

Ferat Ramani ka qenë pjesë e moshave të Shkëndijës në moshë shumë të re, për të vazhduar më pas te Teteksi.

Te Gostivari shfrytëzoi shansin për të luajtur, duke u bërë një nga portierët më të mirë të kategorisë. Ramani firmos kontratë njëvjeçare dhe tashmë është bashkuar me kuqezinjtë në seancat stërvitore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat