​Barcelona synon të nënshkruajë me Alaban dhe Agueron

Futboll

​Barcelona synon të nënshkruajë me Alaban dhe Agueron

Më: 23 janar 2021 Në ora: 19:24
Alaban dhe Agueron

Gjiganti i La Ligas po shikon të arrijë marrëveshje me yjet e Manchester Cityt dhe Bayern Munichut.

Barcelona është duke synuar që të nënshkruajë me Sergio Agueron dhe David Alaban, ku të dy janë si agjent të lirë këtë verë, raporton “Mundo Deportivo”.

Një sulmues nga Manchester City dhe një mbrojtës nga Bayern Munich janë në listën e të dëshiruarve të teknikut holandez Ronald Koeman, ku nëse arrin marrëveshje për t’i transferuar në verë, të dy Alaba dhe Aguero do të ndërrojnë ambientet drejt “Camp Nou” me parametra zero.

Aguero dhe Alaba kanë kontrata me skuadrat e tyre përkatëse deri në fund të edicionit 2020/21, ku në verë do të jenë në formën e agjentëve të lirë, që nënkupton se Koeman mund ti transferojë ata pa shpenzuar para.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat