Odegaard del hapur kundër Realit

Futboll

Odegaard del hapur kundër Realit

Më: 23 janar 2021 Në ora: 21:01
Odegaard del hapur kundër Realit

Odegaard del hapur kundër Realit, klubi anglez shtyn për futbollistin!

Arsenali nuk ka hequr dorë nga futbollisti i Real Madridit, Martin Odegaard. 22-vjeçari nuk po luan nën urdhrat e trajnerit Zinedine Zidane dhe nuk ka aspak marrëdhënie të mira me të.

Ai dëshiron të largohet nga “Los Blancos” për të luajtur dhe në skenë ka dalë Arsenali. “Topçinjtë” e duan ne ekip dhe trajneri Mikel Arteta i ka bërë me dije drejtuesve që duhet ta rrëmbejnë.

Formula e arritjes së marrëveshjes është huazimi. Reali sërish nuk dëshiron të heqë dorë krejtësisht nga lojtari, por anglezët duan të blejnë kartonin e norvegjezit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat