“Liverpool nuk do të transferojë mbrojtës deri në verë”

Futboll

“Liverpool nuk do të transferojë mbrojtës deri në verë”

Më: 23 janar 2021 Në ora: 23:16
Jurgen Klopp

Reds janë lidhur me disa mbrojtës gjatë afatit të janarit, por ish mbrojtësi i skuadrës nga Anfield beson se nuk do të këtë lëvizje nga kampionët gjatë këtij afati

Liverpool do të pret deri në verë për të shqyrtuar transferimin e ndonjë mbrojtësi qendre në skuadrën e tyre, thotë Dominic Matteëo, me Jurgen Klopp që pret të mos blejë lojtarë në këtë afat, pavarësisht se ka krizë në lëndime.

“Ky afat është i vështirë”, tha ish mbrojtësi Matteo për Stadium Astro kur u pyet për transfererët e skuadrës nga Marseyside.

“Ne kemi lojtarë të mirë dhe të rinj, thjesht nuk janë gati ende. Kjo është arsyeja pse atyre ende nuk i janë dhënë mundësitë apo ndoshta ata nuk e kanë kualitetin që nevojitet ta këtë një lojtar çdo javë”.

“Mendoj kjo është edhe zona që ata kanë kërkuar dhe kanë menduar të bëjnë biznes? Nuk mendoj se do bëjnë diçka kate afat. Mendoj se do të luajnë me lojtarët që i kanë.

“Mendoj që do të përpiqen të nënshkruajnë me një mbrojtës para fillimit të sezonit të ri”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat