Juventusi fiton dhe i afrohet kreut

Futboll

Juventusi fiton dhe i afrohet kreut

Nga: K.G. Më: 24 janar 2021 Në ora: 14:21
Juventusi fiton dhe i afrohet kreut

Skuadra e Juventusit ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Bologna-s, në takimin e javës së 19-të të Serie A në futboll. 

Juve bëri lojë të mirë, arkëton tre pikë të mëdha në luftë për kreun e tabelës. 

Futbollistët Arthr (15') dhe McKennie (71') realizuan për fitore. 

Juventusi ka një ndeshje me pak, renditet në vend të katërt me 36 pikë apo ka 7 me pak se lideri Milani dhe Bologna është në pozitën e 13-të me 20 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat