Elche – Barcelona, formacionet zyrtare

Futboll

Elche – Barcelona, formacionet zyrtare

Më: 24 janar 2021 Në ora: 15:19
Foto Ilustrim

Elche do të ndeshet me Barcelonën në kuadër të xhiros së 20-të të La Ligas.

Barcelona hyn në këtë ndeshje me një formë relativisht të mirë, ata kanë katër fitore dhe një barazim në pesë ndeshjet e fundit, por që do të jenë paksa të penalizuar nga mungesat e mëdha.

“Blaugranët” gjenden në pozitën e katërt me 34 pikë total.

Elche do të duhet të luftojë për mbijetesë këtë sezon, ata gjenden në pozitën e 19-të të La Ligas me 17 pikë total.

Për Barcelonën nuk do paraqiten: Coutinho, Dest, Fati, Messi, Pique dhe Roberto.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Barcelona: Ter Stegen, Araujo, Sergio Busquets, Griezmann, Braithwaite, Pedri, Jordi Alba, de Jong, Umtiti, Mingueza.

Elche: Badia, Gonzalez, Mojica, Verdu, Barragan, Marcone, Guti, Josan, Rodriguez, Rigoni, Boye.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat