Xherdan Shaqiri në bankë

Futboll

Xherdan Shaqiri në bankë

Më: 24 janar 2021 Në ora: 17:22
Xherdan Shaqiri në bankë

1/16-ta e finales në FA Cup do t’i përballë mesvete gjigandët e futbollit anglez, Manchester United – Liverpool.

Vetëm një javë pasi dy skuadrat u takuan në kuadër të kampionatit elitar, tani do të përplasen për kalimin tutje në FA Cup.

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka vendosur ta lë në bankë mesfushorin shqiptar, Xherdan Shaqirin.

United dhe Liverpool janë në garë edhe për kreun e Premierligë dhe takimi i javës së kaluar ka përfunduar baras 0:0.

Ballafaqimi ndërmjet Man Unitedit dhe Liverpoolin fillon nga ora 18:00 dhe luhet në “Old Trafford”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat