​Everton-Leicester, të rejat rreth formacioneve

Futboll

​Everton-Leicester, të rejat rreth formacioneve

Më: 27 janar 2021 Në ora: 20:40
​Everton-Leicester

Everton dhe Leicester City do të përballen sot në “Goodison Park”, ku të dy skuadrat kanë për qëllim të vazhdojnë formën e tyre të mirë me fitore.

Skuadra e Carlo Ancelottit ka arritur të fitojë pesë nga gjashtë ndeshjet e tyre të fundit, ndërsa Leicester City ka regjistruar tre fitore radhazi në Premier Ligë dhe janë të pamposhtur në gjashtë ndeshjet e tyre të fundit.

Pas 19 xhirosh, Leicester gjendet në pozitën e tretë në tabelë, me 12 fitore, dy barazime dhe pesë humbje, duke arkëtuar 38 pikë.

Në anën tjetër, skuadra e Everton pas 17 ndeshjeve, ka arritur të regjistrojë 10 fitore, dy barazime dhe pesë humbje, duke u pozicionuar në vendin e shtatë me gjithsej 32 pikë

Të dy trajnerët, Rodgers dhe Ancelotti kanë për qëllim të sigurojnë fitore në përballjen e sotme, ku formacionet e mundshme të dy skuadrave pritet të jenë këto.

Everton (4-2-3-1): Pickford; Holgate, Godfrey, Keane, Digne; Doucoure, Gomes; Iwobi, Rodriguez, Richarlison; Calvert-Lewin

Leicester City (4-5-1): Schmeichel; Castagne, Fofana, Evans, Justin; Albrighton, Tielemans, Ndidi, Maddison, Barnes; Perez

21:15 Everton (7) – Leicester City (3) (Stadiumi Goodison Park)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat