Dijon mposhtet, Celina vetëm 18 minuta

Futboll

Dijon mposhtet, Celina vetëm 18 minuta

Nga: K.G. Më: 27 janar 2021 Në ora: 22:48
Dijon barazon, Celina vetëm 18 minuta

Reprezentuesi i Kosovës, Bersant Celina, u paraqit nga minuta e 72-të për Dijonin dhe nuk ia dolën që të importojnë një pikë nga stadiumi "Stade du Moustoir".

Dijon dhe Lorient, lojë e fortë por vendasit fituan me rezultat (3:2), në takimin e javës së 20-të të Kampionatit të Francës. 

Për Lorientin shënuan futbollistët Chalobah (30'), Moffi (58'), Gravillo (90+6') dhe për Dijonin Ecuele (40') e Balde (42').

Dijon zë vendin e 18-të me 15 pikë dhe Lorient është në të 19-tën me 15 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat