Barcelona kualifikohet me përmbysje

Futboll

Barcelona kualifikohet me përmbysje

Më: 27 janar 2021 Në ora: 23:13
Barcelona kualifikohet me përmbysje

Barcelona ka prerë biletën për fazën tjetër të “Copa del Rey”.

Në një mbrëmje ku u rikthye Lionel Messi, Barça u desh të vuajë që të gjejë fitoren, të cilën e arriti me përmbysje, për të triumfuar në fund 2:1.

Fran Garcia realizoi për 1-0 në minutën e 63-të, duke i befasuar mysafirët.

Por, Barça reagoi shpejtë, Lionel Messi nuk i la të gëzohen shumë vendasit, duke shënuar për 1-1 në minutën e 69-të.

Kurse fitoren dhe kualifikimin ia siguroi De Jong, që realizoi për 2-1 në minutën e 80-të.

Kujtojmë se Barcelona është favoriti kryesor për ta fituar këtë trofe, pas eliminimeve të Atletico Madridit dhe Real Madridit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat