Shpërblehen Muriqi dhe Gjimshiti

Futboll

Shpërblehen Muriqi dhe Gjimshiti

Më: 28 janar 2021 Në ora: 00:56
Muriqi

Muriqi dhe Gjimshiti kanë zhvilluar ndeshje pozitive në Kupën e Italisë.

Atalanta e ka eliminuar Lazion për të siguruar një vend në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Në këtë mbrëmje shënuan edhe shqiptarët, Vedat Muriqi për Lazion dhe Berat Gjimshiti për Atalantën.

Muriqi, që shënoi golin e barazimit për 1-1, u vlerësua si një ndër më të mirët në këtë ndeshje me notën 7.6, ashtu si Berat Gjimshiti, që mori notën 7.5 nga Sofascore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat