Almeyda trajneri i ri i Kilit!

Futboll

Almeyda trajneri i ri i Kilit!

Më: 28 janar 2021 Në ora: 12:01
Almeyda trajneri i ri i Kilit!

Matias Almeyda trajneri i ri i Kilit!!

Matias Almeyda është trajneri i ri i kombëtares së Kilit.

Ish-mesfushori i Parmës, Lazios dhe Interit mposhti konkurrencën e emrave si Jose Peckerman, Sebastian Beccacece ed Hernan Crespo.

Gjithashtu në garë për stolin e “Rojas” ishte edhe Roberto Donadoni, i cili sipas mediave, ishte shumë pranë emërimit, por drejtuesit e Federates së Futbollit në Kili zgjodhën pikërisht 47-vjeçarin për ta drejtuar kombëtaren deri në Botërorin e Katar 2022.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat